Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 №367 "Про затвердження порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти " Посилання


Наказ департаменту освіти і науки Київської області державної адміністрації від 05.04.2018 № 99 "Про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Київської області у 2018 році" Переглянути


Наказ відділу освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області від 15.05.2018 № 204 "Про зарахування дітей до 1-х класів" Переглянути


ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ У 1-Й КЛАС У 2018 РОЦІ:

Шановні батьки майбутніх учнів 1 класу!

З 08.05.2018 набув чинності Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затверджений наказом МОНУ від 16.04.2018 № 362.

  • Відповіді МОНУ на найпоширеніші запитання→ознайомитись
  • Порядок зарахування до 1 класу, чинний з 08.05.2018→ознайомитись
  • Закріплення території обслуговування за закладами ЗСО→ознайомитись
  • Лист МОНУ від 08.05.2018 року №1/9-292 "Лист-роз'яснення зодо застосування окремих положень нового Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти"→ознайомитись

1. Щодо права дитини здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Відповідно до абзаців другого і третього частини 1 статті 13 Закону України "Про освіту" від 05 вересня 2017 року "кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій прожива ця особа, ГАРАНТУЄТЬСЯ, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти".

Батьками може бути пред'явлений документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого вказуються в заяві.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 глави 1 розділу ІІ Порядку - "до 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене..."

Непред'явлення документу, що підтверджує місце проживання і невідображення його назви та реквізитів у заяві про зарахування призводить до відсутності правових підстав для позачергового зарахування дитини до початкової школи.

2. Яким документом має бути підтверджене місце проживання дитини чи одного з її батьків.

Для підтвердження місця проживання дитини може бути пред'явлено як документ, що підтверджує місце проживання саме дитини, так і документ, що підтверджує місце проживання одного з її батьків:

-паспорт громадянина;

-довідка про реєстрацію місця проживання;

-витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

-довідка про взяття на облік внутрішнього переміщення особи;

-документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;

-рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

-документ, що засвідчує право користування житлом;

-довідка про проходження служби у військовій частині;

-акт обстеження умов проживання;

-акт обстеження матеріально-побутових умов;

-будь-який інший документ, що ПІДТВЕРДЖУЄ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ дитини чи одного з батьків.

3. Хто визначає і закріплює за закладом освіти територію їх обслуговування?-Органи місцевого самоврядування.

4. Що робити дітям (батькам), які не можуть або не хочуть скористатися правом на першочергове зарахування? - Батьки (один з батьків) мають право подати (але обов'язково до 31 травня) необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця. Такі вільні місця можуть з'явитися в звкладі освіти після 01 червня, коли будуть зараховані діти, місце проживання яких було підтверджене відповідним документом.

Особливості зарахування учня до навчального закладу

· заява на ім’я директора навчального закладу;

· медична довідка встановленого зразка— форма №086-1/0, затверджена наказом МОЗ «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» від 16.08.2010 №682;

· копія свідоцтва про народження дитини;

· особова справа— для дітей, які вступають до будь-якого класу, окрім першого;

· документ про відповідний рівень освіти— для тих, хто вступає до навчального закладу III ступеня.

· Іноземні громадяни та особи без громадянства додатково подають нотаріально завірений переклад документів, складених іноземною мовою.

· Батьки надають додаткові документи, якщо прізвище когось із них за паспортом незбігається з прізвищем дитини у свідоцтві про народження. У такому випадку батьки підтверджують спорідненість документом РАЦСу про зміну прізвища або надають свідоцтво про шлюб.

· Вимагати довідки з місця роботи батьків або осіб, які їх замінюють, довідки про їхню заробітну плату або дані про рівень розвитку дитини та її готовності до навчання керівник навчального закладу немає права.

· Опікуни надають документи, видані відповідними органами влади. Це може бути акт органу опіки та піклування про призначення опікуном.


Приклад оформлення заявки про зарахування дитини до навчального закладу


Директору

Боярської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів №4

Пекур В.К.

Лугівського В.В.

вул. Олександра Сабурова, 11, кВ. 111

тел.: 111 11 11

Заява

Прошу зарахувати мою дитину, Лугівського Артема Володимировича, 11 лютого 2011 року народження, до 1 класу. Даю згоду на обробку моїх персональних даних та даних моєї дитини у порядку, встановленому чинним законодавством.

До заяви додаю: 1. Копію свідоцтва про народження дитини.

2. Медичну довідку за формою № 086-1/0.

28.03.2017 Лугівський


У заяві батьки або особи, які їх замінюють, мають вказати такі дані:

· ПІБ, дата і місце народження дитини;

· ПІБ батьків дитини або осіб, які їх замінюють;

· адреса місця проживання дитини, її батьків або осіб, які їх замінюють;

· контактні номери телефонів.


Особливості зарахування дитини до класу, що працює за науково-педагогічною програмою «Інтелект України»


До 1 класу, що працює за науково-педагогічною програмою «Інтелект України» зараховуються учні, які пройдуть конкурс.

Тести будуть проведені з 01.04.2018-01.06.2018.

У червні та серпні будуть проведені додаткові набори.

Максимальна кількість учнів в класі - не більше 30.

Комісія у складі 3-х осіб:

1) голова конкурсної комісії: директор або заступник;

2) вчитель;

3) психолог.

Кiлькiсть переглядiв: 427

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.