2018-2019 н.р.

Дата Подія
20-21.12.2018 р.День святого Миколая
14.12.2018 р.День Наума Грамотніка
24.11.2018 р.День пам`яті жертв голодомору
09.11.2018 р.День української писемності та мови
20-21.10.2018 р.Пізнавально-краєзнавча подорож у Хотин та Кам`янець-Подільський
16.10.2018 р. Зустріч учнів 4-В класу з учасником бойових дій, викладачем Захисту Вітчизни Оришичем О.В.
12.10.2018 р. День захисника України, День українського козацтва
21.09.2018 р. Відзначення Міжнародного дня миру

2017-2018 н.р.

Дата Подія
14.03.2018 р.Мистецький фестиваль, присвячений Шевченківським дням
28.02.2018 р. Проведення обрядового свята Масляної (3-6 класи)
22.01.2018 р.До Дня Соборності:
1. Усний журнал "Значення Соборності в процесі державоутворення та становлення української нації" (11 клас)
2. Виставка малюнків "Час єднатись, українці!"
18.01.2018 р.Проведення обряду колядок і щедрівок (6-ті класи)
07.12.2017 р.Перегляд фільму "Рейд" (8-10 класи)
06.12.2017 р.Зустріч учнів 9-11 класів з волонтерами та учасниками бойових дій у зоні АТО
21.11.2017 р.Виховний захід до Дня революції Гідності (7-9 класи)

17.10.2017 р.
Робота гуртка патріотичного виховання, присвячена Дню захисника Вітчизни
13.10.2017 р. Козацькі забави (5-6 класи), виставка малюнків "Козацька слава України" (6-8 класи), конкурс юних козачат (3-4 класи)
21.09.2017 р. Міжнародний день миру

2016-2017 н.р.

ДатаПодія
14.03.2017 р.Мистецький фестиваль імені В.Самійленка
12.03.2017 р.Переможці міського відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу читців імені Т.Шевченка "Живе слово Кобзаря"
21.02.2017 р.Міжнародний день рідної мови
20.02.2017 р.День Героїв Небесної Сотні
09.11.2016 р.День писемності
15.10. 2016 р.15-го жовтня 2016 р. біля нашої школи на бетонній стіні по вул.Петріва було встановлено меморіальну дошку, присвячену Всеволоду Петрівугенералу-хорунжому, Військовому міністру Армії УНР.
14.10.2016 р. Хресна хода до меморіалу Армії УНР (старт від парку Перемоги).
10.10.2016 р. В нашій школі відбулась зустріч учнів 10-11 класів з істориками та організаторами фестивалю "Під Покровом Тризуба".
28.09.2016 р.Партнерство творчих спеціалістів та шкільних громад для побудови сильного громадянськогосуспільства (Литовський проект)
21.09.2016 р.21 вересня до Дня Миру учні 4-х класів підготували флешмоб "Діти України за Мир"!
17.09.2016 р.17 вересня, у День Боярки, відбулося нагородження талановитих людей. Учениця 10-А класу, Фаюра Катерина була нагороджена званням «Людина року міста Боярка» в номінації «Юний талант»!

Патріотизм (від грецького “патріс”) – це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу. Але в умовах українських реалій, коли багато речей викликають у суспільстві негативне ставлення, виховувати справжніх патріотів дуже складно. Чи є сьогодні альтернатива патріотизму? Мабуть, ні. І якщо в суспільстві буде панувати нігілізм, нехтування долею рідної країни, це призведе до бездержавності і ще гіршого життя...Девіз
Якщо буде світло в душі, буде краса в людини,
Якщо є краса в людини, буде гармонія в домі,
Якщо є гармонія в домі, буде порядок у нації,
Якщо є порядок у нації, буде мир у світі.


Реалізація пріоритетного напрямку виховання :

Для педагогічного колективу нашої школи патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним.
Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення. Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується, все залежить від мене.

Громадянсько - патріотичний напрямок виховання учнів в Боярській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 складається з:

громадянської освіти та громадянського виховання;
військово - патріотичного виховання;
правового виховання;
морально - етичного виховання на основі вивчення традицій українського народу;
соціального проектування
та учнівського самоврядування;

Вище перелічені складові громадянсько - патріотичного напрямку виховання реалізуються в школі різними шляхами.
Патріотичне виховання здійснюється як на уроках, так и під час позакласної роботи.
Патріотичне виховання - це формування патріотичних почуттів, виховання готовності до захисту Батьківщини, воно покликано спонукати до фізичного вдосконалення, вивчення бойових традицій українського народу.

Шляхами реалізації громадянсько-патріотичного виховання у позакласній роботі є насамперед тематичні місячники та декади: місячники військово-патріотичного виховання (щорічно проходять у жовтні, лютому та квітні-травні), декада правових знань ( грудень), Вахта пам'яті до дня Перемоги.
Протягом багатьох років педагогічний та учнівський колективи школи плідно співпрацюють з радою ветеранів. На багатьох святах, які проходять в школі, присутні ветерани Великої Вітчизняної війни. Ансамбль «Бойові подруги» - часті гості в школі. Кожен клас середньої та старшої ланки школи має "підшефних" ветеранів, яких вітає на свята та надає допомогу.
До визначних подій в житті країни в школі проходять уроки мужності, години пам'яті, виховні години.
Вихованню національної свідомості учнів сприяють й інші свята:"Козацькому роду нема переводу", родинні свята "Ой, на Андрія...", до дня святого Миколая, театралізовані вистави "Новорічні вечорниці".
В напрямку патріотичного виховання в школі відбуваються різноманітні конкурси та змагання. У вересні до дня партизанської слави в школі щорічно проходить огляд - конкурс військово - патріотичної пісні серед 5-8 класів та конкурс музично - літературних композицій учнів 9-11 класів. До дня Збройних Сил України та дня захисника Вітчизни - військово - спортивні змагання юнаків 9-11 класів, конкурсні програми «Ну-мо хлопці, козаки», спортивні родинні свята - змагання "Мама, папа, я - спортивна сім'я", турніри з шашок. В рамках військово-патріотичного фестивалю "Козацький гарт" були проведені змагання "Козацький роде, роде мій красний".
Велику роль у патріотичному вихованні учнів відіграють також екскурсії та походи. Традиційними стали походи учнів школи „По місцях Бойової Слави”, козацькі традиції стають ближче під час екскурсій до м. Запоріжжя із відвідуванням історико – культурного комплексу на острові Хортиця.
Останні два роки наша школа працює за методом проектів. Пріоритетним напрямком в цій роботі є соціальне проектування, яке дає змогу учням брати участь у громадському житті школи та міста. Прикладом такого проектування стала виховна година "Ми - не байдужі: зробимо мікрорайон школи краще!". Захист учнями проекту громадянської спрямованості дав змогу привернути увагу 9-класників до проблем школи та мікрорайону, сприяв вихованню громадянських почуттів, самосвідомості, відповідальності учнів. На рівні школи реалізовуємо проекти громадянського спрямування "Мій край - моя історія жива", "Вибори органів учнівського самоврядування", "Я - громадянин України", "Збережемо Ялинку". Особливо слід визначити проекти "Ми - не байдужі", «Добро починається з тебе», в рамках яких постійно проводяться акції"Милосердя" та надаються суттєва речова допомога та солодкі подарунки дітям, що навчаються в допоміжній школі - інтернаті.
Громадянська освіта учнів – це навчання демократії, важливий засіб формування політичної культури. І в цьому напрямку важливою є робота з лідерами учнівської молоді та дитячої організації, які існують у школі.
В школі працює шкільний парламент, де працюють комісії, що координують патріотичну роботу на рівні учнівського самоврядування.
У шкільних стінах плекається громадянин, який перейме на свої плечі тягар з плечей старших поколінь, діятиме і мислитиме по-новому, нестандартно, буде активним перетворювачем життя.


Кiлькiсть переглядiв: 417

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.